Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Opublikowany przez Hans Mauer | 2018-01-17

Auto na gaz, czyli synonim wygody i ekonomii

Większość z nas posiada samochody na benzynę lub ropę.

Alternatywą dla nich są samochody zasilane gazem. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które dużo jeżdżą autem i często je tankują; auto gaz jest o wiele tańszy niż wspomniana wcześniej benzyna czy ropa, dlatego auta na gaz są ekonomiczne i tańsze w utrzymaniu. 
Instalacje lpg montują wybrane warsztaty samochodowe. Koszt montażu instalacji lpg to czasem nawet kilka tysięcy złotych, ale większości właścicieli samochodów szybko się on zwraca. Duży warsztat samochodowy w Lublinie czy Warszawie, czyli mówiąc krótko w dużych miastach, z reguły zapewniają klientom kompleksową usługę, więc najczęściej w jednym punkcie mogą oni zarówno wymienić filtry olejowe w swoich autach, dopompować koła, jak i zamontować instalację lpg. Warsztaty takie jak w małych miejscowościach specjalizują się głównie w drobnych naprawach i takie poważne zabiegi jak wymiana czy przegląd instalacji nie wchodzą w zakres ich kompetencji. 
Ich klienci muszą zatem szukać warsztatu poza swoim miejscem zamieszkania, najlepiej w najbliższym mieście. Przyczynia się to do wzrostu liczby klientów dla zakładów usytuowanych w dużych miejscowościach. Osoby, które posiadają auto na gaz mogą tankować na zwykłych stacjach benzynowych, ponieważ większość z nich posiada oprócz standardowych dystrybutorów benzyny i ropy także dystrybutory gazowe. 
Niektóre stacje posiadają wyłącznie dystrybutory przeznaczone do tankowania gazu. O tym, jak będzie działało nasze auto po zainstalowaniu lpg decyduje nie tylko jakość wykonanej przez mechanika usługi, ale także jakość gazu, jaki tankujemy.

Zobacz to na zdjęciach:

moto
samochód
motoryzacja