Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Opublikowany przez Mikołaj Zelwer | 2018-01-22

Awaria samochodu - co zrobić?

Kolizje i wypadku na naszych drogach zdarzają się niestety codziennie.

Może zdarzyć się i tak, że my sami będziemy uczestnikiem kolizji. Oczywiście, oby nigdy nie miało to miejsca. Jeśli jednak taka przykra sytuacja nas spotka, warto wiedzieć co w takiej sytuacji zrobić. Zwłaszcza jeśli nasz samochód będzie unieruchomiony.  
Jeśli w przypadku kolizji lub zwykłej awarii nie będziemy mogli dalej kontynuować nie ma co panikować. W takim przypadku rozwiązaniem jest pomoc drogowa. Warto tu wspomnieć, że dla własnego bezpieczeństwa, zawsze przed dłuższą podróżą warto jest wpisać do telefonu numer pomocy drogowej lub zajrzeć na stronę www
Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu i bez problemów znajdziemy odpowiedni kontakt. Czas jakie będziemy czekać na przyjazd pomocy uzależniony będzie od tego gdzie będziemy. Jeśli awaria zdarzy się w mieście, długo czekać nie będziemy. 
Jeśli jednak taka sytuacja spotka nas poza miastem, wówczas na przyjazd pomocy drogowej będziemy musieli poczekać dłużej. Zakres pomocy będzie uzależniony od awarii naszego samochodu. Jeśli będzie ona niewielka, być może pracownik będzie mógł ją szybko usunąć na miejscu, a my dalej będziemy mogli kontynuować podróż. 
Jeśli jednak awarii nie da się naprawić na miejscu, konieczny będzie wynajem autolawety. Na lawecie przewieziemy samochód do najbliższego lub wybranego warsztatu samochodowego, gdzie będzie można dokonać koniecznych napraw. 
Wynajem pomocy drogowej pod kątem kosztów jest różny. 
Wszystko zależy od tego jak daleko pomoc musiała jechać, czy awarię usunięto na miejscu, czy jednak wynajmowana była laweta.

Zobacz to na zdjęciach:

auto
moto
samochód