Badanie rezonansem magnetycznym, realizowane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp

Badanie MRI, realizowane w unowocześnionym ośrodku jeździeckim Archipp to wyjście dokładnie pokazujące, że miejsce to jest godne zauważenia. Klienci, jacy się tutaj zgłoszą ze swoimi końmi wiedzą, że do diagnostyki wykorzystywany jest nowoczesny osprzęt, a analizy dokonuje wykwalifikowana radiolog. W dodatku, pracownicy stajni stale zabiegają o komfort zwierzęcia, gdy znajduje się on na terenie stajni. W miejscu takim budowana jest klinika, pozwalająca na ortopedia koni czyli można również w dalszych latach liczyć na to, że zwierzę odda się na turnus w bezpieczne miejsce. Jeśli koń będzie zmagać się z kulawizną lub inną chorobą to można oczekiwać, że będzie w tym punkcie odpowiednio zdiagnozowany i nie trzeba będzie się przejmować o to, że nie zostanie wyznaczona odpowiednia terapia.

Badanie z pomocą rezonansu magnetycznego pozwoli na wgląd w obszary tradycyjnie niedostępne dla innych metod obrazowania. Mogą to między innymi być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej, stanowiącej barierę dla fal dźwiękowych. Można też wykrywać najwcześniejsze zmiany w okolicy kości, tkanki podchrzęstnej i chrząstki stawowej. Zrobiony rezonans magnetyczny stanowi podstawę do leczenia chorób ortopedycznych. Rezonans magnetyczny pozwoli na kompleksową ocenę zmian oraz patologii w budowie anatomicznej.

Rezonans odmienił podejście diagnostyczne w obrębie palców koni oraz w bliższych częściach. Ekspert za każdym razem odczyta jego wyniki, uwzględniając wszystkie objawy kliniczne. Pozyskane obrazy mogą zostać przedstawione w dowolnych przekrojach i płaszczyznach, a struktury analizowane są zarówno pod względem anatomii, jak i fizjologii. Pomieszczenie, w jakim przeprowadzany jest rezonans jest wolne od promieniowania. Precyzyjne obrazowanie jest znaczące w przypadku urazów kości i tkanek miękkich. Badanie na stojąco to idealny sposób na pozyskanie wiarygodnych rezultatów.

Dodaj komentarz