Bezpieczne odżywki dla organizmu ludzkiego

To bodaj jeden z najbardziej popularnych ostatnio suplementów diety. W reklamach telewizyjnych na ogół panuje jako poskramiacz wzdęć oraz poczucia ciężkości, którego każdy z nas w pewnych sytuacjach doświadcza. Prawdą jest jednakże, iż walory błonnika ściśle mówiąc są nie do przecenienia. Nie tylko polepsza on albowiem procesy odchudzania, jednakowoż również oczyszcza stworzony przez nas organizm z toksyn oraz innych negatywnie oddziałujących na nas elementów. Celuloza to także jedyny tak skutecznie działający element polepszający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się szkodliwych szczegółów do organizmu.

Nadrzędnym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. Przynależą do nich przede wszystkim bób i groszek, wiśnie oraz porzeczki. Odnajdziemy go też w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brakuje go także w jajach czy rybach. Najbardziej skondensowany zasób błonnika wolno jednakże odkryć w wspomagaczach takich jak aceites esenciales. Zawierają go znacznie więcej niż codzienne pokarmy. Zalecana dawka to blisko trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie spożywamy go jedynie około dziesięciu gramów. Kluczowym działaniem, za jakie tak cenimy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, że stworzony przez nas apetyt staje się mniejszy oraz mniej go czujemy. Co więcej, wspomaga on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się także do obniżenia poziomu cholesterolu, znajdując i usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Preparaty z błonnikiem są stworzone dla osób, które pragnęłyby wzbogacić własną dietę i takich, które prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających żadnego sportu. Ewidentnie sam suplement diety nie zastąpi aktywności ruchowej oraz zdrowego trybu życia, ale jest najlepszym sposobem na dostarczenie zalecanej dawki błonnika, w następstwie tego najporządniej połączyć przyjmowanie go w takiej streszczonej formie razem z ruchem oraz zdrowym stylem życia.

Dodaj komentarz