Choroby dotykające stóp oraz paznokci

Manicure i pedicure to zabiegi stosowane na paznokciach. Manicure dotyczy paznokci u rąk, natomiast pedicure paznokci u nóg. Manicure stosują kobiety (a coraz to częściej i mężczyźni), jacy chcą mieć ładne oraz porządne paznokcie u rąk. Obejmuje on pielęgnację paznokci oraz ich malowanie, a też wyrównywanie skórek oraz kształtu paznokci. Pedicure oprócz znaczenia pielęgnacyjnego i poprawy urody paznokci wpływa także na całe stopy, w związku z tym w szeregu przypadków jest połączony z masażem stóp.

Wyróżniamy tu pedicure kosmetyczny, polegający na zmyciu lakieru, oczyszczeniu i opiłowaniu paznokci i anulowanie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure leczniczy mieści te same czynności co kosmetyczny, a na dodatek także usunięcie modzeli, nagniotków i wrastających paznokci. W przypadku pedicure biologicznego wszystkie czynności go obejmujące jesteśmy w stanie wykonać za pomocą innych przyrządów niż metalowe.

Po zabiegu pedicure niejednokrotnie maluje się też paznokcie. Manicure czy również pedicure na ogół wykonuje doświadczona kosmetyczka, lecz istnieją dobre zestawy, jakie zezwalają zrealizować te zabiegi w domu – przetestuj sklep.ileopard.pl. Omówimy tutaj wzorcowy zabieg manicure, przeprowadzany w domu, oczywiście skrótowo. Do manicure będzie niezbędne kilka dodatków, w tym rozmaitego typu pilniczki, miseczka z ciepłą wodą mydlaną, gumowa polerka i achromatyczna odżywka do paznokci, a również patyczek do usuwania skórek i naturalnie lakier.

Zabieg zaczynamy od zmycia starego lakieru, w następnej kolejności moczymy paznokcie w wodzie, co pomaga w usunięciu skórek. W następnej kolejności piłujemy poprawnie paznokcie i usuwamy skórki, gdy są już odpowiednio miękkie, a za pomocą pilniczka eliminujemy zgrubiałą skórkę wokół paznokcia.

Dalej użytkujemy na paznokcie odżywkę lub bazę pod lakier, malujemy paznokcie kolorowym lakierem, poczynając od środka, a w minionym etapie nakładamy na lakier preparat przyspieszający wysychanie i lakier nabłyszczający. Powyższe czynności wydają się łatwe, niemniej jednak dla osoby mniej wprawnej bądź też pragnącej uzyskać obeznany rezultat bez wątpienia przydatna będzie wizyta u kosmetyczki, za co nasze paznokcie podziękują nam pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz