Co robić, kiedy ktoś bliski odchodzi?

Co zrobić, gdy bliska jednostka umiera poza domem? Trzeba podjąć nadzwyczajne kroki, w których wspomoże każdy zakład pogrzebowy. Należy wystąpić o należyte zezwolenie. Poświadczenie może być opublikowane przedstawicielowi zakładu pogrzebowego. Każdy cmentarz skrórzewo zajmujący się importowaniem zwłok do kraju ma na terenie innych krajów swojego przedstawiciela, który jednocześnie może pozostać opiekunem rodziny w celu uregulowania wszystkich formalności. Taka osoba doskonale zna tamtejsze przepisy oraz metody. W Niemczech nie jest konieczne przedstawienie aktu zgonu – wystarczy jedynie przedstawienie potwierdzenia o zakupie miejsca na cmentarzu pod pogrzeb zmarłego.

Widoczny każdego dnia transport zwłok na cmentarz musi spełnić oczekiwania traktujące trumny – ma obowiązek być podwójna, metalowa oraz drewniana, a oprócz tego ubezpieczona warstwą izolacyjną grubości 5 cm. By wywieźć zwłoki z Anglii, nieodzowny jest akt zgonu, poświadczenie medyczne, iż zmarły nie chorował zakaźnie, oraz zaświadczenie od zakładu pogrzebowego, że transport zwłok odbędzie się w metalowej, zalutowanej trumnie i drewnianej skrzyni. W wypadku transportowania prochów w urnach, procedury są uproszczone, lecz urna też musi być metalowa. Zdobycie zgody na sprowadzenie zwłok do kraju otrzymuje się niemal od ręki, najdalej w ciągu 72 godzin od zgłoszenia prośby o wywiezienie ciała z danego kraju.

Trzeba nie zapominać, iż po otrzymaniu należytej zgody, ciało martwego należy z tego kraju wywieźć najdalej w ciągu trzech dni. By pogodzić wszystkie formalności oraz terminy na obszarze obcego kraju, najporządniej transport zwłok na cmentarz powierzyć jednej z naszych korporacji pogrzebowych, jakich przedstawiciele mają doświadczenie w załatwianiu tego rodzaju spraw. Każdy zakład pogrzebowy zna gruntownie procedury obowiązujące w danym państwie, może być też stworzonym przez nas pełnomocnikiem. Gdy mamy już wszystkie wymagane do wywozu zwłok dokumenty, należy podjąć jak najszybszą decyzję o sposobie transportu – powinniśmy się pomieścić w trzech dniach. Przewóz zwłok może być tańszy, kiedy zakład sprowadza kilka lub ewentualnie kilkanaście ciał jednym transportem, jednakowoż z wielu powodów może być lepszy lub wręcz konieczny transport lotniczy, jaki to smutne jest droższy. Ale i tu wypada się zdać na doświadczenie zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz