Co warto wiedzieć o hulajnodze elektrycznej? Na pewno to, jak działa.

W ostatnich latach, elektryczne hulajnogi przyciągnęły uwagę nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Elektryczna hulajnoga jest zmotoryzowaną wersją tradycyjnej nożnej hulajnogi napędzanej kopnięciem. Ze względu na swoją kompaktowość i prostotę obsługi, jest dziś coraz częściej używany. Hulajnoga elektryczna oferuje łatwiejsze prowadzenie i komfort jazdy niż klasyczne silniki, ale przede wszystkim hulajnoga elektryczna jest ekologiczna i ekonomiczna. Hulajnogi elektryczne mogą osiągać prędkość do 40 mph (60 km/h) i mogą przewozić osobę ważącą do 100 kg lub więcej.


Większość komponentów wykonana jest z aluminium lotniczego. Dlatego zrozumienie, jak właściwie działa skuter elektryczny, jest rzeczą niezwykle istotną i każdy powinien to zrozumieć. Więc jak działają hulajnogi elektryczne? Elektryczne hulajnogi są zasilane z akumulatora, który daje energię elektryczną do silnika, który jest zamontowany na ramie skutera elektrycznego. Że silnik następnie obraca przekładnię, która następnie napędza koła hulajnogi elektrycznej, a prędkość, z jaką hulajnoga będzie poruszać się zależy od przepustnicy.

Jak obsługuje się hulajnogę elektryczną?

Właśnie przeszliśmy przez wszystkie części hulajnogi elektrycznej i już wiemy jak to działa. Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak się ją obsługuje. Przez co rozumiem, jak na nią wejść, jak uzyskać prędkość, jak zwolnić oraz jak się wysiąść.

  1. Jak wsiadać? Korzystanie z elektrycznej hulajnogi jest o wiele łatwiejsze w przeciwieństwie do hoverboardów, deskorolek, rowerów elektrycznych itp. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć jazdę na nim jest umieścić jedną stopę na niej, a następnie odepchnąć się lekko drugą nogą, aby dać ci rozpędu i równowagi. Większość hulajnóg elektrycznych ma wbudowany mechanizm, który umożliwia automatyczne uruchomienie silnika po odepchnięciu. Po uruchomieniu silnika, można podnieść drugą nogę i umieścić ją na hulajnodze.
  2. Jak uzyskać większą prędkość? W ten sam sposób jak rowery elektryczne – hulajnogi mają kierownicę, dzięki której możesz dostosować prędkość, z jaką chcesz się poruszać. Hulajnogi elektryczne mają kierownicę, której używasz do tego, aby określić swoją prędkość. Im bardziej ją obrócisz, tym szybciej jedziesz. Bądź ostrożny przy zwiększaniu prędkości, ponieważ możesz stracić równowagę i upaść.
  3. Jak się zatrzymać? To jest dość łatwa część, ale należy zachować ostrożność podczas poruszania się z dużą prędkością. Co musisz zrobić, to nacisnąć uchwyt znajdujący się na kierownicy. Jak wiadomo – hulajnogi elektryczne różnią się od siebie, można natknąć się na rodzaje hulajnóg, które mają przednie i tylne hamulce. Przy dużych prędkościach, hamuj więc lekko i nie naciskaj na hamulec gwałtownie.
  4. Jak wysiąść? Po osiągnięciu celu, zwolnij lekko naciskając hamulec na kierownicy. Po zatrzymaniu się delikatnie postawić jedną stopę na ziemi, a drugą opuścić. Zaleca się, aby była to najpierw prawa stopa, ponieważ zapewni to lepszą stabilność podczas schodzenia.
  5. Jak złożyć ramę hulajnogi elektrycznej? Większość z dzisiejszych hulajnóg elektrycznych mają zdolność do składania, co jest dość przydatne, gdy przyjeżdżają do miejsca przeznaczenia i chcesz przynieść hulajnogę ze sobą do biura lub na siłownię. Taki system, w którym można złożyć ramę będzie zależeć wyłącznie od modelu skutera. Większość z nich posiada system pchania, z którego możesz skorzystać i jest to bardzo proste. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca, gdziekolwiek będziesz ją przechowywać.
    W jaki sposób akumulator zasila hulajnogę elektryczną?

Każda bateria składa się z trzech podstawowych części: anody (która jest ujemna), katody (która jest dodatnia) i elektrolitu pomiędzy nimi. Jony litu poruszają się dzięki elektrolitom, które nadają im tę właściwość ruchu, ale nie mają przewodnictwa elektrycznego. Wewnątrz znajduje się jeszcze jedna warstwa, którą nazywa się separatorem.


Podczas procesu wyładowania następuje utlenianie anody, co powoduje, że atomy litu, które w tym momencie przylegają do granicy połączonej z elektrolitem, są odprowadzane do pasma walencyjnego. Przy zasilaniu, które jest doprowadzone z obwodu zewnętrznego, uwolnione elektrony odchodzą, natomiast w tym czasie dodatnie jony litu przemieszczają się przez elektrolit przez katodę. Podczas tego procesu jony litu dołączają do nas na katodzie wraz z elektronami z obwodu zewnętrznego. Aby zapobiec zwarciom pomiędzy anodą i katodą, stosujemy separator. Separator ma zdolność do przeciekania jonów litu.


Główne korzyści płynące z użytkowania hulajnóg elektrycznych? Są one ciche, nie zanieczyszczają środowiska i są ekonomiczne. To tylko niektóre z zalet posiadania hulajnogi elektrycznej. Oprócz bardzo niewielkiego hałasu przy przyspieszaniu spowodowanego energią dostarczaną do silnika przez baterie, hulajnoga elektryczna emituje tylko bardzo niski dźwięk na drodze. Ten pozwala zorientować się, że silnik dobrze się kręci, ale nie więcej. Nie ma już mowy o budzeniu całej okolicy lub obudzić wszystkich ludzi wokół ciebie, gdy jesteś pozostawiając w godzinach porannych. Jego cisza dość niesamowite i można powiedzieć, że jest dość mylące podczas pierwszych zastosowań, ale co komfort w użyciu!


Zasady użytkowania hulajnóg elektrycznych

Elektryczne hulajnogi nie mogą jeździć szybciej niż 15mph (25 km/h) i nigdy nie powinny być używane na chodnikach. Właściwości jezdne hulajnogi elektrycznej są podobne do właściwości jezdnych roweru elektrycznego. Z tego powodu należy stosować do nich te same zasady, co do rowerów.

Dozwolone jest poruszanie się tylko po ścieżkach rowerowych, pasach rowerowych i drogach rowerowych. Jeśli nie są one dostępne, mogą wyjechać na drogę, nawet poza terenem zabudowanym. Hulajnoga musi być wyposażona w dwa niezależne hamulce i podobnie jak rower musi mieć oświetlenie – choć lampy mogą być zdejmowane. Również dzwonek – lub alternatywnie sygnał wyraźnie ostrzegawczy.


Kierowcy hulajnóg muszą bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszym na połączonych ścieżkach rowerowych i chodnikach. Nie wolno utrudniać ruchu pieszym ani stwarzać dla nich zagrożenia. W przypadku zagrożenia nie wystarczy dzwonek. Kierowcy muszą raczej natychmiast upewnić się, że są w stanie odpowiednio wcześnie zahamować, gdy rozpoznają ewentualną sytuację zagrożenia.

Zobacz na stronie internetowej https://darlowo.info/index.php/83-biznes/6391-pozory-myla-zalety-hulajnogi-elektrycznej

Dodaj komentarz