Czy e-papierosy to idealna opcja dla zwykłych papierosów?

Razem z dojrzewającą popularnością palenia elektronicznego pojawia się coraz więcej sporów. Dotychczas o e-papierosach hałaśliwie było przede wszystkim w Internecie. Od kiedy widać je coraz częściej na ulicach, obywatele zaczęli się zastanawiać nad ich atrybutami i wpływem na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze urządzenia pojawiły się na krajowym rynku powyżej pięć lat temu oraz nie wzbudziły kolosalnej sensacji. O artykułach najgłośniej było w Internecie w jakim miejscu mówiono o ich śmiałych właściwościach i sposobie działania. E-papieros był nieobecny w szablonowych mediach, jakie przez długi czas ignorowały ten temat. Pierwsze sprzęty przyjmowano z zaciekawieniem oraz traktowano jako kolejny gadżet.

Dużo osób deklarowało, iż to chwilowa moda, która za jakiś czas przyniesie inne rozwiązania. Stało się jednakże całkowicie inaczej. Wbrew przewidywaniom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na całym świecie. W związku z tym rozpoczęły powstawać następne wersje urządzenia, różniące się od siebie właściwościami i budową – sprawdź e papieros damski. W ciągu paru lat powstało dużo silnych marek oraz sklepów. Dla jednych e-papieros jest fenomenalną alternatywą dla szablonowych papierosów, inni sądzą, iż to wynalazek przyczyniający się do coraz to większej ilości palaczy. Sporo dyskusji połączonych jest również z ich sposobem działania oraz właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, iż ich towary są całkiem bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i otoczenia. Nie potwierdzają tego żadne poprzednie badania. Z drugiej kwestii nie ma też żadnych wyników świadczących o wrogim wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat zapoznamy miarodajne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Pomimo wzmiankowanego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów reklamują własne urządzenia jako zdrowe i ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce kontrowersyjny jest status ustawodawczy elektronicznego papierosa. Polskie prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu wolno palić go praktycznie wszędzie. Prowadzi to do wielu kłótni i zarzutów ludzi niepalących. Większa część z nich jest zdania, że e-papierosy są tak samo trujące jak ich zwyczajne odpowiedniki.

Dodaj komentarz