Czy powinieneś kupić rower elektryczny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć!

Rowery elektryczne oferują te same wspaniałe korzyści, co tradycyjne rowery, w tym oszczędność kosztów (nie wymagają licencji ani ubezpieczenia), lepsze samopoczucie i więź ze społecznością.

Moim zdaniem prawdziwą zaletą rowerów elektrycznych jest wydajność przy pokonywaniu wzniesień lub walce z wiatrem w połączeniu z lepszym zasięgiem. Jeśli cierpisz na przykład na bóle kolan lub astmę wysiłkową, rowery elektryczne mogą tchnąć nowe życie w sport rowerowy. Mogą przekonać Twojego przyjaciela lub ukochaną osobę, by częściej jeździła z Tobą po szlakach, albo umożliwić Ci dojeżdżanie do pracy w ekstremalnym upale bez pocenia się.

Rowery elektryczne usuwają wiele przeszkód i wyzwań, które ludzie napotykają w przypadku tradycyjnych rowerów napędzanych pedałami, ale nie są idealne. Mogą być drogie, skomplikowane i ciężkie, co jest prawdziwym bólem, gdy bateria rozładuje się w połowie drogi.

Które zestawy do konwersji rowerów elektrycznych są najlepsze?

Od pierwszych dni rowerów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych (począwszy od 1999 roku, kiedy to powstał EV Global Motors Ebike od Lee Iacocca) style ram i charakterystyki napędów naprawdę się rozmnożyły.

Oprócz prostych zestawów do samodzielnego montażu istnieją również systemy takie jak Ridekick Power Trailer, które oprócz możliwości przechowywania dodają rowerom elektrycznym dodatkowe walory użytkowe! Ten system jest jeszcze prostszy niż instalacja zestawu i może być łatwo współdzielony przez członków rodziny i przyjaciół, którzy używają zwykłych rowerów. Zobacz na https://ekolo.cz/o-ekolo-cz

Jakie rowery elektryczne są dobre dla początkujących użytkowników?

Dziś można zanurzyć się w rowerze elektrycznym od razu, albo zanurzyć w nim palec po to, by go posmakować. W niektórych miastach można nawet wypożyczyć rower elektryczny, aby lepiej go poznać…

Rocket Electrics w Austin w Teksasie, na przykład, oferuje wycieczki foodie, a także posiada wielodniowy pakiet SXSW i tydzień wyścigów F1 dla osób, które chcą uniknąć ruchu ulicznego i uzyskać bliski widok na miasto. Aby uzyskać najczystsze wrażenia, najlepiej wybrać rowery elektryczne (rowery, które zostały zaprojektowane i sprzedane jako elektryczne, a nie przerobione później). Są one lżejsze, wytrzymalsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz składanego roweru, który można schować na strychu lub zabrać do samolotu, tandemu do wypożyczenia i jazdy z przyjacielem na wakacjach, czy roweru zjazdowego do swobodnej jazdy po górskich szlakach (bez konieczności korzystania z wyciągu krzesełkowego!), z pewnością znajdziesz tam rower elektryczny, który jest w pełni sprawny.

Czy rowery elektryczne mają wady?

Jeśli jesteś purystycznym rowerzystą górskim, który ledwo akceptuje się na szlakach turystycznych, rowery elektryczne mogą wydawać się zagrożeniem. Podobnie jak snowboardy, które w latach 80-tych były zakazane w ośrodkach narciarskich takich jak Vail Colorado, rowery elektryczne dopiero raczkują. W końcu snowboard stał się głównym nurtem, a Burton pomógł uzyskać masową akceptację, uruchamiając inicjatywę wirusową, która rzuciła wyzwanie kurortom, które się wstrzymały. Obecnie Deer Valley Utah pozostaje ośrodkiem „tylko narciarskim”, ale na snowboardzie można jeździć praktycznie wszędzie indziej i mam wrażenie, że tak samo będzie w przypadku rowerów elektrycznych. Kiedy technologia ta zostanie lepiej zrozumiana i doceniona, nie będzie już dla niektórych tak groźna.

Jakie są rodzaje rowerów elektrycznych?

Możemy wyznaczyć rowery z następującym przeznaczeniem: Przewożenie ładunków, spokojna jazda, jazda po szlakach, kolarstwo górskie, zjazdy, użytkowanie w sąsiedztwie, przewożenie dzieci i zakupów, rower szosowy, jazda po piasku i śniegu (Fat Tire), tandem, wycieczki lub trekking, podróżowanie (składanie) i dojazdy do pracy w mieście.

Niektóre z nich mają bardzo małe koła i są zaprojektowane tak, aby można je było łatwo podnosić i przenosić do pociągów i autobusów (a nawet samolotów, jeśli bateria ma moc poniżej 300 W), podczas gdy inne modele są prawie jak motorowery lub motocykle o zasięgu 100+ mil i z hamowaniem odzyskowym.

Jakie są przedziały cenowe?

Jeśli chodzi o tradycyjne rowery elektryczne, ceny naprawdę się różnią i na początku mogą być szokujące… więc przygotuj się na uderzenie!

Najniższe ceny zaczynają się w okolicach 1000 dolarów, ale niedawna kampania crowdfundingowa wzbudziła duże zainteresowanie, oferując model ogołocony za 700 dolarów (sprzedawany był jako 500 dolarów + ~200 dolarów za przesyłkę).

Moje odczucia są takie, że 1500 dolarów to najniższy poziom, który warto teraz zbadać. Widziałem zbyt wielu niezadowolonych klientów, którzy kupili online, a teraz walczą o naprawę mechanizmu przepustnicy lub znalezienie zastępczego pakietu baterii, ponieważ ogniwa, które dostali były bardzo niskiej jakości. Doszło nawet do kilku pożarów, gdy uszkodzeniu uległy tanie baterie, które nie posiadały elektronicznego systemu zarządzania zapobiegającego przeciążeniu. Na wyższych szczeblach świata ebike’ów są produkty sprzedawane za $50k+, ale te są prawie jak sztuka.

Dodaj komentarz