Drobne dziecko w podróży – wybieramy oraz kupujemy fotelik

Kiedy tak właściwie dziecko nadchodzi na świat, rodzice są przeważnie niezmiernie przejęci. Kupują bez liku rzeczy, aby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami oraz nabywają zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, iż dziecko, mimo iż takie malutkie, ściśle mówiąc wielu rzeczy pożąda.

Należałoby zdać sobie sprawę, co jest najważniejsze. Oprócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i szczególnych pokarmów, potrzebne wydaje się kupno wózka oraz fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jakkolwiek i do kołysania, bujania malucha do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, jakie nie zakończyło dwunastego roku życia i nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj fotelik samochodowy britax romer. Jeżeli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie pozostać ukarani mandatem. Mimo to nie to jest pewno najważniejsze – foteliki samochodowe po prostu gwarantują dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym na pewno nie warto oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niesłychanie złożony temat.

Wybierając stosowny wózek musimy wziąć pod uwagę wielkość oraz wiek dziecka, jednak też oraz nasz osobisty styl życia. Jeżeli mamy nieduże mieszkanko, w którym stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i w wielu przypadkach podróżujemy-wózek składany będzie bardzo dobry.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w jakich jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Mimo to sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać wiele akcesoriów. Czy są one niezbędne, decyduje sam rodzic. Tak wobec tego przed deszczem i zbyt ostrym słońce może ochronić specjalna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na cały wózek, nie zezwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, jesteśmy w stanie założyć także moskitierę. Z pewnością przyda się również bagażnik, w którym wolno schować pieluszki i butelkę, kiedy tak właściwie wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz