Ile kosztują kursy AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Duża grupa olśnionych skokami spadochronowymi ludzi pragnie, choć raz w życiu tego dokonać. Połowa z nich nigdy tego nie robi, ponieważ gdzieś w wiarygodnym czasie, kontrolę przejmuje strach, jaki wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy z pewnością podczas ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, wolno mieć wątpliwości. Kiedy tak właściwie tudzież decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest podwójnie bezpieczne. Po pierwsze, osoba skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi oraz steruje całym skokiem. Po drugie, osobiście spadochron ma w własnej konstrukcji dużą ilość zabezpieczeń. Spadochron, to tak w istocie dwa spadochrony, główny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez umyślnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak zwanego układacza.

Spadochron wyposażony jest w Cyprys, komputer monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie pozostaje otwarty w dobrym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, czyli Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, które absorbują się skokami spadochronowymi. Jest też jednym z najpopularniejszych kursów, które wolno przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Szkoli ono w wybitnie interesującej zdolności, mianowicie uwidocznia w jaki sposób spowolnić spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego uczestnik zdany jest sam na siebie i system ochronny.

Odpowiednio jest w pierwszej kolejności przejść szkolenie bazowe o nazwie Static Line, które to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Polega ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wielkości, gdzie spadochron otwiera się sam w dobrym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, jakie pragną w krótkim czasie szybko nauczyć się umiejętności wolnego spadania, a także tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz