Jak poradzić sobie w nowej pracy?

Pierwszy dzień w odkrywczej pracy może bez wątpienia kojarzyć się ze stresem i niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na innowacyjnym stanowisku, w końcu czy prekursorska praca okaże się tą dobrą? Obawy mogą dotyczyć także wspólników oraz szefostwa. W końcu nigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie wątpliwości wywołują w nas nadzwyczaj wielokrotnie mieszane uczucia.

Stres jest tym znacznie większy, im zdobyta przez nas praca w obfitej mierze pasuje wszelkim, uzgodnionym przez nas warunkom zatrudnienia. No ponieważ w końcu nie na co dzień mamy możliwość zdobycia wytęsknionego angażu. Sposobów na pokonanie stres może być parę. W szczególe pamiętajmy o uśmiechu oraz należytym nastawieniu. Nie dajmy zapoznać po sobie, iż panicznie boimy się przekroczyć próg swojej przyszłej firmy. W ostateczności pracują tam tacy sami ludzie jak my oraz oni także niegdyś zaczynali. Jeśli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, należałoby wyjść z domu trochę wcześniej, zrobić sobie drobny spacer, pooddychać orzeźwiającym powietrzem lub ewentualnie wypić ziołową herbatę – to rekomenduje pomoc w rekrutacji pracowników.

Niezwykle pomocne może okazać się również przychylne myślenie. W ostateczności to wyłącznie praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku wybitnie w wielu przypadkach zmusza nas do wielomiesięcznego poszukiwania pracy. Nieraz wolno odnieść wrażenie, że w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Ewidentnie wiele zależy także od kwalifikacji. Tak czy inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Jednak faktem jest, że wymarzona praca wiąże się w głównej mierze z układami. Ile to razy słuchamy historię osób, które pomimo ukończenia wyższych studiów, dalej pozostają bez zatrudnienia, a Ci, jacy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dzisiaj oszałamiającą karierę w wielu branżach? Nadeszły czasy, w których praca kojarzona jest przede wszystkim z przymusem oraz braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega jednak wątpliwości, że dużo zależy również od szczęścia i umiejętności przekonywania. Wobec tego też w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej należałoby zadbać także o „oprawę wizualną”. Nie zapominać należy o schludnym, eleganckim stroju oraz pozytywnym nastawieniu. To właśnie dzięki temu wymarzona praca stanie się niemało łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady i znajomości.

Dodaj komentarz