Jakim sposobem działa i kiedy tak właściwie skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z w najwyższym stopniu legendarnych metod usuwania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w sąsiedztwach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby zapełnić miejsce, w którym wygenerowała się zmarszczka. Jest także wykorzystywany jako wypełnianie w celu zwiększenia ust.

Teraz coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych i nie wymaga znieczulenia – sprawdź Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z chorobami układu nerwowego i sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do pierwszorzędnych gabinetów medycznych, w których zabieg zostaje wykonany przez wyśmienitego profesjonalistę.

Będzie to jeden z zazwyczaj użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany. Obecnie niezwykle słynnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych oraz dokuczających zmarszczek mimicznych, by skóra na twarzy była ujędrniona oraz gładka. Botox wykorzystywany jest też w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub częściowego rozluźnienia mięśnia. Działanie botoxu wprowadza się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Wypada zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednak delikatny charakter oraz są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz