Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Opublikowany przez Mikołaj Zelwer | 2018-02-07

Kiedy warto korzystać z rzeczoznawcy samochodowego

Wielu kierowców spotkało się już z sytuacją, kiedy w wyniku pewnego zdarzenia niezbędna okazała się opinia niezależnego eksperta.

Mowa o rzeczoznawcy samochodowym. W jakich sytuacjach fachowa opinia może okazać się niezbędna? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Kolizja - co dalej?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, uczestnikowi zdarzenia, który jest stroną poszkodowaną, w każdym przypadku przysługuje odszkodowanie z polisy OC sprawcy (w niektórych sytuacjach z UFG). Wycena szkody odbywa się na podstawie opinii rzeczoznawcy, który świadczy usługi na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego. Niestety dość częstą praktyką jest zaniżanie wartości odszkodowań. W takiej sytuacji możemy skorzystać z usług niezależnego eksperta. Rzeczoznawcy samochodowi mogą wykonać dla nas ocenę powstałych szkód i na tej podstawie dokonywana jest wycena strat materialnych i kosztów ich usunięcia. Ekspertyzy rzeczoznawcze są podstawą do dochodzenia swoich praw przed sądem, więc jeżeli zamierzamy wstępować na drogę prawną, warto dysponować takim dokumentem.

Samochód niezgodny z umową?

Rzeczoznawstwo samochodowe obejmuje swoim zakresem także ustalenie faktycznego stanu technicznego pojazdu. Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nieuczciwi sprzedawcy często oferują pojazdy, których stan znacząco odbiega od deklarowanego. Każda osoba, która stwierdzi niezgodność pojazdu z umową, ma prawo domagać się zwrotu środków lub obniżenia wartości pojazdu. Ekspertyza rzeczoznawcy samochodowego określi rzeczywisty stan samochodu i daje możliwość dochodzenia swoich praw. Jeżeli zatem masz podejrzenia, że samochód kupiony jako bezwypadkowy brał udział w kolizji, lub gdy deklarowany przebieg może nie być zgodny z prawdą, skorzystaj z opinii niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. W ekspertyzie opisane zostaną wszystkie mankamenty pojazdu.

Zobacz to na zdjęciach:

transport
przewozy
spedycja
motoryzacja