Nieprzerwany kłopot z apartamentami – w jaki sposób sobie z nim poradzić?

Od kilkunastu lat problem mieszkaniowy w Polsce. Ktoś ogłosi, że to nie dopuszczalne, albowiem na rynku są tysiące gniazdek nie zasiedlonych. Faktycznie, taka sytuacja ma miejsce, lecz te lokale mieszkalne przeznaczone są do sprzedaży, są niezwykle drogie, a w współczesnych czasach ludzi nie stać na kredyty bankowe, do tego banki niechętnie je przypisują.

Kto miał finanse kilkanaście lat temu, mógł je zainwestować w oryginalne mieszkanie. Współcześnie, jest to trudniejsze. W skali całego kraju, tysiące ludzi jest sukcesywnie wykwaterowywanych z gniazdek, tzw. kwaterunkowych, w których przez całe życie mieszkali, a dzisiaj, gdy kamienice wróciły do prywatnych właścicieli, muszą opuścić swoje gniazdka.

Będzie to katastrofa dla dużej grupy rodzin, jakie nie mają się gdzie podziać, a budownictwo komunalne niemalże nie istnieje – skutkiem tego sprawdza się skup nieruchomości z komornikiem Kraków. Także w skali kraju jest następny kłopot, z mieszkaniami dla najuboższych, rodzin patologicznych, których jakkolwiek również nie wolno wykwaterować pod najbliższy most. Może planowany program pod patronatem państwa, jaki ma dopomagać budownictwo pod najem, chociaż w części ten problem rozwiąże. Tysiące ludzi w dalszym ciągu czeka na wykwaterowanie z poprzednich apartamentów, nie mając dokąd się przenieść.

Korzystając z rządowej pomocy, wolno spodziewać się tego, iż uda się wybrać materiały budowlane po cenie netto, czyli bez doliczonego podatku vat. Jest to na pewno korzystna informacja dla tych, którzy zechcą zbudować swój dom, natomiast osoby, jakie zechcą osiedlić się w swoim mieszkaniu również będą mogły czekać na pomoc finansową w postaci mniejszej kwoty kredytu, jaką trzeba będzie spłacić.

Dodaj komentarz