Organizacja przyjęcia – balony to podstawa!

Każdy z nas ma w ciągu roku jeden czarodziejski dzień. Mowa tutaj naturalnie o urodzinach. Jedni z nas obchodzą je niezmiernie hucznie, w trakcie gdy drudzy nie przywiązują do tego większej wagi. Niektórzy wolą obchodzić imieniny. Nieraz wynika to z tego, iż obchodzenie kolejnych urodzin może przypominać nam, że czas upływa niezmiernie błyskawicznie.

Natomiast na przyjęciach imieninowych, jak sama nazwa wskazuje, celebruje się to, iż dana osoba ma tak na imię (spis imienin można znaleźć w kalendarzach czy w Internecie) i nikt nie skupia się na tym ile w danym dniu kończy lat. Przyjęcie urodzinowe to zwykle przywilej najmłodszych, innymi słowy dzieci oraz młodzieży. Rodzice aranżują, co raz to wymyślniejsze przyjęcia urodzinowe swoim pociechom, na jakie wydają, co raz więcej pieniędzy.

W dodatku widać, iż rozpoczyna panować moda na organizowanie obfitych przyjęć urodzinowych, za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla szablonowych ludzi, którzy przez lata urodziny świętowali w skromnym gronie najbliższych znajomych, z tortem i innymi słodyczami, urodziny na paręset osób, do tego w pałacu czy innej luksusowej posiadłości są w stanie być okazałą przesadą. Nie zapomnij też o balonach – balony na sylwestra. Czym było by przyjęcie urodzinowe bez solenizanta. Jest on najważniejszą figurą imprezy. To dla niego goście stroją się i przygotowują, by w następnej kolejności na wieczornej (z reguły) imprezie hucznie przywitać gwoździa programu.

Oczywiście każdy solenizant dba o to, żeby goście byli usatysfakcjonowani oraz dobrze czuli się przez cały czas trwania przyjęcia. W pewnych momentach zdarza się, że urodziny są klapą. Do tego mogą przyczynić się rozmaite rzeczy oraz najdziwniejsze sytuacje, zazwyczaj nie są zanadto miłe. Powróćmy niemniej jednak do solenizanta.

Każda narodowość ma swoje tradycje oraz zwyczaje połączone z obchodzeniem urodzin. Jednakże większość z nas posiada element łączny. Jest to tort oraz odśpiewanie schematycznej piosenki na cześć solenizanta. Na torcie zwykle stawiane są świeczki – oczywiście w takiej liczbie, ile lat kończy w urodziny. Solenizant w wielu przypadkach ubiera się w dosyć niezwykły lub ewentualnie nadzwyczaj widoczny strój, po to by wyróżniać. W pewnych momentach, przeważnie solenizantki, umieją kilkakrotnie zmieniać strój – w czasie jednego przyjęcia urodzinowego.

Dodaj komentarz