Piękne i zdrowe rzęsy: produkty, częste problemy i codzienna pielęgnacja

Rzęsy mają cykl życia od jednego do dwóch miesięcy, który zawsze będzie zależał od wieku, składu i diety każdej osoby. Nie wszystkie rzęsy są takie same.

Różnią się wielkością, grubością i ilością. Ponadto normalnie na górnej powiece jest większa ilość włosów (150-200), podczas gdy objętość dolnej powieki zmniejsza się do mniej niż połowy (70-80). Rzęsy rosną szybciej niż włosy: rozwijają się średnio 90 dni, ale są tacy, którzy mają nadmierne wypadanie rzęs, a nawet tacy, którzy uciekają się do kuracji stymulującej ich wzrost. Zobacz kilka wskazówek poniżej: polecana odżywka do rzęs

  1. Reklama
  2. Częste problemy z rzęsami

Łupież: Zima może przyczynić się do pojawienia się oprawek, takich jak łupież, który może pojawić się na skórze głowy pod wpływem nawyków chłodniejszych dni, takich jak branie cieplejszego prysznica. „Osoby z tłustą skórą i bardzo suchymi oczami, ze względu na niską wilgotność powietrza, mogą również odczuwać swędzenie, zaczerwienienie i tworzenie się drobnych strupów lub łuszczenia” – wyjaśnia dermatolog Claudia Marçal.

Ponadto istnieje ryzyko nadmiernego używania kosmetyków, takich jak kremy z substancjami drażniącymi lub konserwantami, a także makijażu, który może być środkiem bakteryjnym lub grzybiczym i rozprzestrzeniać się.

Zrzucanie: Jeśli bardziej wypadają, może to być częścią procesu odnowy włosów rzęskowych, który naturalnie występuje co cztery miesiące.

Jednak objaw ten może być również związany z patologiami, takimi jak zapalenie powiek (zapalenie gruczołów na wewnętrznej krawędzi powiek), alergia na makijaż, niedobór składników odżywczych i inne choroby autoimmunologiczne. Jednak według dermatologa największą przyczyną opadania rzęsek jest nadużywanie makijażu, takiego jak wodoodporny tusz do rzęs, nadmierne używanie eyelinera lub produktów z syntetycznymi pigmentami i konserwantami, które powodują nadwrażliwość i miejscową alergię. codzienna opieka

Zdejmowanie tuszu do rzęs: „W przypadku znacznego opadu (wady lub braku rzęs) może to świadczyć o ewentualnych innych problemach”, wyjaśnia specjalista. Mogą być patologiczne lub po prostu wynikać z niewłaściwych nawyków, takich jak nieprawidłowe zdejmowanie maseczki do rzęs lub używanie nadmiernej siły pociągania. Podczas nakładania i zdejmowania tuszu nie należy stosować nadmiernego nacisku ani nawyku pocierania szczoteczki aplikatora ruchami w przód iw tył.

Jeśli makijaż nie jest wodoodporny, demakijaż najlepiej wykonywać również płynami bezalkoholowymi lub płynem micelarnym do demakijażu i miękką watą okrężnymi ruchami. Jeśli jest wodoodporny, na którym zwykle gromadzą się cząsteczki, dermatolog zaleca stosowanie do demakijażu dwufazowych roztworów oleju i wody.

Więcej o rzęsach-Kobieta

  1. Jak sprawić, by rzęsy były naprawdę długie bez rozciągania dzięki świetnym wskazówkom do makijażu
  2. PIĘKNO
  3. Jak sprawić, by rzęsy były naprawdę długie bez rozciągania dzięki świetnym wskazówkom do makijażu

Zagęszczenie rzęs przed nałożeniem tuszu jest bardzo łatwe dzięki domowej sztuczce zwiększającej objętość

  1. Zagęszczenie rzęs przed nałożeniem tuszu jest bardzo łatwe dzięki domowej sztuczce zwiększającej objętość
  2. Dużo wypadających brwi i rzęs może być madarozą: zrozum stan

Nawilżenie i odżywienie: dla zdrowia rzęs niezbędne jest ich nawilżenie i odżywienie, nie pozwalając, aby wysychanie najcieńszych pręcików nie pękło lub nie stało się jeszcze cieńsze z tendencją do wypadania lub chudnięcia. „Dlatego stosując krem ​​pod oczy, zawsze specyficzny dla danego regionu, należy nakładać wskazany produkt blisko rzęs lub nawet dwa do trzech razy w tygodniu używać wacika z olejem roślinnym lub kremem na bazie prowitaminy B5” , prowadzi lekarza.

Curvex: „Korzystanie z zalotki wymaga delikatności i spokoju, aby sobie z nią poradzić”, mówi Cláudia. Należy również przestrzegać jego konserwacji, przy zachowaniu odpowiedniej higieny „gumy”, którą należy wymieniać co pół roku. Bardzo ważne jest, aby druciki były suche i czyste, a zalotkę nakładano przed maską, aby nie doszło do zerwania drucików. „Zdecydowana większość masek nałożona w kilku warstwach powoduje, że rzęski stają się twardsze i mniej elastyczne, co może powodować nieodwracalny uraz fizyczny prowadzący do pęknięcia w miejscu wywieranego nacisku” – komentuje.

Produkty do rzęs

Aby zwiększyć objętość i zmienić kolor: Formuły stymulujące wzrost rzęs, oprócz konieczności przepisania przez lekarza, zawsze mają możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Dermatolog uważa, że ​​nawyk farbowania rzęs jest bezpieczny, o ile używa się produktów znanych i jakościowych marek, które są specyficzne dla rzęs. „

Zabieg musi wykonać projektant brwi, wizażysta lub fizjoterapeuta dermatofunkcjonalny, który ma doświadczenie w stosowaniu substancji czynnej. Nigdy nie wykonuj tego zabiegu sam w domu, ponieważ może powodować alergię” – ostrzega specjalista.

Dodaj komentarz