Pomoc z autem na autostradzie

Nie ma nic gorszego aniżeli kiedy awaria auta dopadnie nas na trasie prędkiego ruchu czy na autostradzie. Wówczas jesteśmy skazani na usługi kompetentnych korporacji, jakie absorbują się transportem uszkodzonych aut do stacji naprawczych. Na autostradzie nie można bowiem holować auta. Nie ma wobec tego możliwości skorzystania z pomocy kogoś bliskiego kto zabrałby nas z tego miejsca. Profesjonalna pomoc drogowa ma tudzież prawo zabrać nasze uszkodzone auto z tej trasy oraz na jej profesjonalne usługi jesteśmy skazani w takim wypadku. Warto w pierwszej kolejności uczynić jaki aspekt ma pakiet assistance, który znajduje się w zakresie stworzonego przez nas ubezpieczenia. Mają one bowiem swoje ograniczenia w aspekcie darmowego usuwania zepsutego auta i tym podobnych.

Większa część korporacji proponuje takie usługi gratis wyłącznie w odległości do 150 kilometrów od miejsca zarejestrowania samochodu. Można jednakże odnaleźć firmy, które powiększają ten zakres. Jeżeli sporo podróżujemy warto pomyśleć o tym aspekcie nim podpiszemy umowę. Jeżeli niemniej jednak jeździmy głównie po mieście, w owym czasie wystarczy jedynie nam opcja podstawowa. Czasem dochodzi do bardziej zagmatwanych przypadków samochodowych i potrzebna jest pomoc – więcej na pomoc drogowa katowice. Na przykład winny nie miał ubezpieczenia OC, w owym czasie jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tak w następstwie tego to nasza ubezpieczalnia będzie zapewniała nam odszkodowanie w tej sprawie. Jednakowoż nie zawsze dociera do takiego rozwiązania. Na przykład na poszkodowanym ma prawo ciążyć obowiązek wyrównania strat, których nie poniósłby, jeśli by skorzystał z polisy OC winnego danego wydarzenia, kolizji samochodowej. Do takich strat jesteśmy w stanie na przykład zaliczyć opłatę za uzupełnienie kwoty ubezpieczenia po szkodzie, utrata posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Czasem w polisach AC dojrzejemy udział własny. W takim przypadku ubezpieczalnia jest odpowiedzialna za pokrycie 70% kosztów, poza tym ma prawo wziąć pod szczególną uwagę zwrócenie kosztów za wymienniki, a nie części, które są oryginalne.

Dodaj komentarz