Postępy motoryzacji – co uczynić ze starymi wozami?

Przemysł motoryzacyjny podczas minionego kryzysu ekonomicznego, był jedną z najogromniejszych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż nowych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dyscyplinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące firm, jakie były kooperantami koncernów automobilowych, straty jakie w tego tytułu wynikły, oblicza się na ponad dwieście miliardów dolarów. Europa też nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeśli gra toczy się o motoryzację, podobnie jak Japonia i wiele innych krajów. Jednakże można wykazywać umiarkowany optymizm, że załamanie rynku pomału się kończy oraz nadchodzą lepsze czasy. A więc w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż nowych samochodów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą tanich kredytów i licznych rabatów oraz upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co także należy odczytywać jako właściwą wiadomość – w tym też pomaga autokasacja Radom i sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te wiadomości z ulga oraz zadowoleniem, albowiem branża samochodowa jest porywającym miernikiem kondycji pieniężnej społeczeństwa. Poza tym wielkość całej branży powoduje, że ma ona duży wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeśli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją dobrej koniunktury i sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, ale jak oceniają zawodowcy, jest to kwestią nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to bardzo znaczny dział, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy tak wiele samochodów jeździ po naszych drogach. Mechanika samochodowa jest na pewno niezwykle porządnie znana.

Dzisiaj wiele jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, których pojazdy odmówi łych posługi. Dużo jest też warsztatów samochodowych, gdzie z pewnością stoją w kolejce coraz to nowatorskie pojazdy. W istocie całkowicie prosperują, niemniej jednak świadczy to w głównej mierze o tym, że wozy bywają kiepskie. Nie ma takich, które by się nie psuły. Nawet, jeżeli kupimy oryginalny prosto z salonu z w pewnych sytuacjach będzie coś nie tak, w końcu tak można definiować zużycie materiału.

Dodaj komentarz