Problemy na drodze – pomoc drogowa i oświadczenia dla ubezpieczycieli

W momencie wypadku samochodowego, kiedy tak właściwie to okazaliśmy się rannymi, to na pewno pożądalibyśmy zdobyć odszkodowanie. Wobec tego w takim momencie musimy zadbać o wykonanie właściwej procedury. Dotyczy ona na przykład wypisania oświadczenia o wypadku samochodowym. Dzięki temu będzie możliwość ukazania kolizji, która wystąpiła, jak i poszkodowanego, jaki ma uzyskać danego odszkodowanie.

Zachodzi taka procedura w momencie, kiedy nie decydujemy się na wzywanie policji, inaczej podczas mniejszych kolizji, która nie stworzyła rannych. Zakład ubezpieczeń będzie wymagał od nas dobrych danych, abyśmy zdobyli zadośćuczynienie. Właśnie dlatego musimy dokumentnie przekazać mu dane traktujące kierującego pojazdem, dane dotyczące pojazdu, numery polisy, nazwa oraz adres zakładu ubezpieczeń, z jakim właściciel pojazdu ma podpisaną umowę ubezpieczenia. Jeśli w taki sposób będziemy starali się zatroszczyć się o ubezpieczenie, to na pewno prawidłowo na tym wyjdziemy.

To naturalnie dzięki temu w szybszym terminie będziemy mogli oczekiwać o zdobycie odszkodowania, które będziemy mogli wykorzystać na naprawę samochodu. Wypadki samochodowe są chlebem powszednim, wskutek tego warto będzie starać się zawsze mieć w aucie druk oświadczenia wypadku. To naturalnie dzięki niemu będziemy mogli wszystko ustali, kompletny przebieg danej kolizji, jak oraz obliczyć uczestników takiego wypadku samochodowego – Ty natomiast sprawdź https://katowicepomocdrogowa.pl/. Wypada niemniej jednak zwrócić uwagę na informacje, jakie powinno posiadać oświadczenie o względach zdarzenia.

W nim musi być zawarty opis miejsca zdarzenia-alias skrzyżowanie, ulicę, nr mieszkania. Poza tym należy ukazać nim dokładne dane kierowcy. W szczególe PESEL, adres, imię i nazwisko, kategorię prawa jazdy. Znaczące są też dane identyfikujące auta, czyli numery rejestracyjne. Poza tym powinniśmy zadbać o to, aby na oświadczeniu odnajdowały się numery polisy, jak i nazwa ubezpieczyciela, opis uszkodzenia samochodów, data, numer i organ wydający prawo jazdy. Na takim oświadczeniu wskazujemy również osobę, która ponosi winę za zdarzenie. W razie jakichkolwiek niejasności powinniśmy postarać się o wezwanie policji, która będzie mogła uzgodnić poszkodowanego wypadu samochodowego.

Dodaj komentarz