Remont dachu – co i gdzie warto nabyć?

Na stworzonym przez nas rynku jesteśmy w stanie wyróżnić następujące typy blach dachowych: szablonowe lub tak nazywane blachy dachowe nowej generacji, inaczej blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe tradycyjne odnajdują swoje zastosowanie pomiędzy innymi w wykonywaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy także izolacji przeciwwilgociowych – sprawdź orynnowanie. Do produkcji pap sztampowych stosowany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budownicza o gramaturze 333g/m2 bądź też 400g/m2. W zależności od typu blachy dachowe od wierzchniej oraz dolnej strony pokryte są one drobno lub ewentualnie gruboziarnistą posypką. Pomimo tego, że na rynku odnajdują się aktualnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe szablonowe cieszą się znaczącą renomą, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu powłok (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w różnych kolorach; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; osnowa; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa.

Różnica między tymi dwoma rodzajami dotyczy sposobu ich układania. Na spodniej stronie internetowej blachy dachowe zgrzewalnej ulokowana została akcesoryjna warstwa asfaltu, jaka ma służyć dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w czasie stapiania jej palnikiem gazowym. By blacha służyła nam na dłużej należy układać ją zgodnie z pewnymi dewizami występującymi w sztuce budowlanej i podczas dopisujących warunków pogodowych. Miejscem, które w najwyższym stopniu narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Wypada tu zwłaszcza uważać na niedociągnięcia obróbek, aby w przyszłości wilgoć nie wywoływała zniszczeń i nie dostawała się do wnętrza domu. Blacha użytkowana do pokrywania dachów musi mieć jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań czy dziur.

Sztampowe blachy dachowe przykleja się lepikiem lub też klejem na gorąco lub też na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych. Reguła układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum który się tam mieści topi się, to naturalnie dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a jednocześnie z reguły stosowanym jest zgrzewanie kompletnej szerokości rolki i przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe mają tzw. zakład pod następny pas, który najczęściej ma szerokość od 8-10cm. Aby blacha położona była szczelnie należy zgrzewać ją na minimum 8cm na długości i 10cm na finałach rolek. By zapobiec przesadnemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być zanadto długi.

Dodaj komentarz