Tematy zawsze skomplikowane – rozwody, alimenty oraz spadki

Niestety statystyki pokazują, że w naszym kraju cały czas rośnie liczba rozwodów. Nie jest to wiadomość optymistyczna, bo świadczy o tym, że fundamentalna komórka społeczna, jaką jest rodzina, nie pracuje w sposób właściwy. Jedną z najważniejszych cech rodziny tworzonej przed dwoje małżonków powinna być solidność. Rozwód to nie wyłącznie zerwanie relacji dwóch ludzi. To coś poważniejszego aniżeli pospolite rozstanie chłopaka i dziewczyny. Przede wszystkim właśnie dlatego, że ludzie biorący ślub deklarowali być ze sobą na zawsze. Niezależnie od tego, czy rozwód zdarza się po dwóch czy po dwudziestu latach małżeństwa, zawsze jest po prostu nie dotrzymaniem danego wcześniej słowa.

Na dodatek to niedotrzymanie słowa musi być rozpatrzone przed sądem. To on ustala opiekę nad dziećmi czy podział majątku po rozwodzie – sprawdź też alimenty prawnik poznań. Dla wielu małżonków właśnie ta część rozstania jest najbardziej bolesna. To smutne, kiedy dwoje ludzi, jacy dawno temu tak nadzwyczaj się kochali, iż planowali spędzić ze sobą całe życie, niespodziewanie zaczynają ze sobą walczyć o rzeczy materialne. Każda umowa zawiązana w świetle prawa, ma okazję być w oparciu o to samo prawo rozwiązana. Do typu umowy, chociaż może trochę nieszablonowej, zaliczyć wolno związek małżeński. Proces rozwiązywania umowy małżeńskiej jest zwany rozwodem. Małżeństwo bez względu od długości trwania, wiąże się ze wspólnotą nie jedynie w kwestii mentalnej, jakkolwiek też materialnej. Wyjątek stanowią pary, jakie podpisały umowę o rozdzielności majątkowej. W pozostałych przypadkach musi nastąpić podział majątku po rozwodzie.

W wielu przypadkach bywa to skomplikowana czynność wymagająca paru posiedzeń sądu. Przeważnie przyczyną, dla jakiej podział majątku przedłuża się w czasie, jest brak zgodności małżonków. Co bezsprzecznie zdarza się dość niejednokrotnie. Nie powinno nikogo zadziwiać, szczególnie, gdy uświadomimy sobie, jak trudno dojść do porozumienia z jednostką, którą właśnie pragniemy odsunąć od swojego życia. Nieraz bywa tak, iż żądanie jednej ze witryn są nadmiernie wygórowane. Sporo trudności dostarcza udowadnianie, wysiłkiem jakiego z małżonków udało się nabyć dany przedmiot czy zgromadzić wyznaczoną kwotę pieniędzy.

Dodaj komentarz