Wózki oraz foteliki samochodowe dla paru maluchów

Przyjście na świat dziecka to dla większości rodziców ogromne szczęście. Długie chwile oczekiwania wynagrodzone zostają szczęśliwym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się ukryć, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a w głównej mierze środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w związku z tym rodzice wieloraczków mają pod tym względem niemało trudniej. Na pewno czeka ich wiele wydatków połączonych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest zakup stosownych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się niemniej jednak obawiać, że będziemy mieli komplikacje z ich kupnem, ponieważ producenci tego rodzaju ekwipunków wychodzą naprzeciwko także rodzinom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niezwykle niepraktyczne oraz niekomfortowe, gdyż na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Dzisiaj fabrykowane są dobre wózki bliźniacze – sprawdź recaro wózek dziecięcy. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, czy też jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje atuty oraz minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, zajmuje więcej miejsca na chodniku, może być więc mniej praktyczny jeśli mnóstwo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, aby zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, jakie uwielbiają mieć wszystko na oku ma okazję być to drobna niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, jakie w Polsce są mniej popularne, ale łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Nieco bardziej trudnym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, adekwatnie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz