Współczesne budowanie domów – zaangażuj znawców

Kiedyś, ludzie konstruując lokal mieszkalny nie mieli problemów z pokryciem dachu, ponieważ nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było zdrowsze dla jego mieszkańców niż słynne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, zawierające rakotwórcze włókna. W tej chwili, wiklina i słoma wracają do łask – nic tak nadzwyczajnie nie inkrustuje drewnianego domu jak złota strzecha, bądź też wiklina – ma okazję być nawet w każdym odcieniu. Trwałość takich grani jest bardzo wysoka, naturalne właściwości materiału gwarantują właściwą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgoci. Co ciekawe, mimo iż są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń lub grzyby. Dodając do tego należyte impregnaty, otrzymujemy całkiem ekologiczne, zdrowe zadaszenie stworzonego przez nas domu.

Budowa domu może gruntownie inaczej wyglądać aniżeli u sąsiadów. Jeśli jednak boimy się przeznaczenia powyższych materiałów, jesteśmy w stanie zakupić gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to też materiały naturalne, nie trwoniące wody, wilgoci, odporne na działanie czynników chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu i pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, na pewno ulegną połamaniu w przypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeśli zdecydowani jesteśmy na konstrukcję domu, a mamy zamiar w trakcie jego eksploatacji obniżyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza mieszkania, musimy od razu, jeszcze w fazie projektu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Czemu od razu? Współczesna budowa domu żąda stosowania śmiałych rozwiązań – tu pomoże EkipaBudowlana.NET – Budowa Domów Lublin. Ponieważ z reguły baterie słoneczne montowane są na dachu, architekt w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w jakim miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umieszczenia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na zakończonym obiektu istnieje niezbędność montażu szczególnych wsporników, co pociąga za sobą pewne naruszenie pokrycia dachowego. W wypadku, gdy montaż nastąpi w trakcie projektowania oraz budowy, nie będą niezbędne akcesoryjne armatury do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, mimo, że nie są najtańsze, gwarantują zwrot kosztów w ciągu paru lat eksploatacji. Oszczędność energii jest niesłychanie znacząca – w okresie obszernego nasłonecznienia, zagwarantują do 100% zapotrzebowania na energię, natomiast w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niewiele musimy wspomagać się energią elektryczną. Mimo to oraz tak ekonomizacji będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, stworzona przez nas energia słoneczna jest jak w najwyższym stopniu ekologiczna i co ważne – za darmo.

Dodaj komentarz