Wymiana pieca – kiedy tak właściwie przyda Tobie się hydraulik?

Przygotowanie placu do budowy jest pracochłonne i na początku opatrzone niezwykle obszerną ilością papierologi. To przykre nie da się tego uniknąć. Jeśli mamy już wszystko uzgodnione dotyczące zatwierdzenia projektu przyłącza wodociągowego czas najwyższy zabrać się za jego wykonanie.

Hydraulik w tym wypadku może nam służyć niezwykle właściwą radą jak i dzięki doświadczeniu może znać porządne, skuteczniejsze rozwiązania – instalator poznan. Należy pamiętać, że wykop do ułożenia rur, same rury i złączki jak materiały związane z podłączeniem się do sieci leżą w naszej profesjonalnej kwestii. Przedsiębiorstwo wodociągowe wydaje inauguracyjne oczekiwania – z jakich materiałów może być wykonane przyłącze, na jakiej głębokości – a my powinniśmy się do tego zastosować oraz zrealizować przyłącze zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Wypada pamiętać, że większość robót powinno być odebrane przez przedstawiciela wodociągów, wobec tego przed zasypaniem wykopu powinno się skontaktować z przedsiębiorstwem w celu zameldowania gotowości do odbioru wykopu – należytej głębokości. Na dodatek należałoby jest na rurze rozwinąć tak oznaczaną taśmę znaczącą w kolorze niebieskim – umownie zaakceptowanym dla instalacji wodnych – by w przyszłości nie było kłopotu z ewentualnym zerwaniem wewnętrznej sieci. Taśmę umownie umieszcza się średnio 0,5 m nad rurą, jednakże nie jest to obowiązkowe i zależy od inwestora.

Na dodatek hydraulik ma okazję podpowiedzieć w jaki sposób na zewnątrz- na gruncie oznaczyć powstałą instalację, aby w przyszłości w razie awarii nie kopać na oślep zaledwie samemu wyznaczyć sobie gdzie idzie rura, bez błędów. W czasie doprowadzenia już rurociągu do sieci wodociągowej należy przygotować skrzynkę ze specjalnym kluczem i zostawić kawałek rury niezasypanej. Jest to potrzebne przy dopełnianiu nawiertki do sieci. Nawiertki nie może dokonać przeciętny hydraulik, ma obowiązek to być osoba uprawniona do takich prac a w wielu przypadkach wskazana przez przedsiębiorstwo wodociągowe. Po tych działaniach wodociągi plombują licznik, który również musimy sami zakupić oraz założyć, po czym dokonują tak oznaczanego odbioru instalacji.

Dodaj komentarz