Zdrowy oraz sielankowy sen – zdecyduj się na jedwab

Generalnie rzecz biorąc wełna posiada dwie nadrzędne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latkiem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera przesadnie do ciała śpiącej osoby, co zapobiega nietrafnej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy czuć chłodu, bo warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to też wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Poza tym po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest poprzez pościel. Środowisko senne, w jakim się znajdujemy to ważna funkcja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu i jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie także, iż nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić skonstruowany przez nas sen w symptomatyczny sposób. Pobocznym pozytywem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie pozwala, aby pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się wspaniałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zabija wszelkie drobnoustroje oraz roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne i komplikacje połączone z układem oddechowym. Zapobiega istotnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków oraz drobnoustrojów. Tutaj pościel z jedwabiu – silk niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne jakiegokolwiek człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, wyklucza nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie oraz wirusy, doprowadzające zwykle do poważnych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny w zasadzie za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na nasz organizm ludzki.

Dodaj komentarz